Chyba każdy z nas może je spotkać na co dzień. Czy to podczas małych zakupów w osiedlowym sklepie, czy w trakcie wizyty w centrum handlowym. Są kolorowe, ładne i mogą przybierać najróżniejsze wielkości i kształty. Chodzi oczywiście o standy reklamowe. Czym są i do czego się je wykorzystuje? Jak mogą nam pomóc i co trzeba wiedzieć, jeśli będziesz chciał je zamówić? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

 

Zostały stworzone do skutecznej promocji i reklamy produktów. Są wykorzystywane do ich sprawnego eksponowania i wyróżniania z tłumu innych, konkurencyjnych produktów. Aby stojaki reklamowe spełniały swoją rolę, bardzo ważne jest by swoim wyglądem przyciągały uwagę klienta. W tym celu projektanci nie szczędzą trudów i pracy, aby tworzyć kreatywne i oryginalne projekty. Ich kluczowym elementem pozostaje oczywiście kolor. Współczesne techniki druku pozwalają na to, aby standy reklamowe występowały w całej gamie kolorów, począwszy od intensywnych barw, a skończywszy na fluorescencyjnych.

 

Kolor standów reklamowych musi być spójny ze strategią marketingową.

 

To co wyżej napisaliśmy wydaje się oczywiste dla każdego, kto choć trochę zna się na reklamie. Tymczasem oglądając z bliska niektóre standy reklamowe, można odnieść wrażenie że są efektem radosnej twórczości grafika lub klienta, zlecającego ich wykonanie. Niespójny z produktem projekt, kolory, które nawet w najmniejszym stopniu nie nawiązują do całokształtu, a do tego często kiepskie wykonanie, będące wynikiem korzystania z niesprawdzonych usług wykonawców.

 

Do czego to może prowadzić? Oczywiście do tego, że takie standy nie będą spełniać swojej roli. Zamiast wzmacniać sprzedaż produktów, mogą ją ograniczać, a czasami wręcz zniechęcać klientów do tego, aby sięgnęli po produkt, który chcemy im zaoferować. Co można z tym zrobić? Jedynym słusznym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm reklamowych, które mają duże pojęcie o projektowaniu i tworzeniu reklam BTL. Istotny jest również wybór wykonawcy, który wykona standy reklamowe korzystając z najwyższej jakości materiałów, odpornych na intensywną eksploatację, również w trudnych warunkach.