Nie od dziś wiadomo, że to nie wygląd salonu ma największe znaczenie w pracy kosmetyczki lub stylistki paznokci, lecz są to przede wszystkim ich umiejętności. Jednak te z nich, które bagatelizują wygląd swojego gabinetu kosmetycznego muszą liczyć się z niewielkim zainteresowaniem swoją pracą wśród klientek- te wolą bowiem wybierać salony wyglądające na zadbane i profesjonalne. Jak stworzyć odpowiedni wizerunek swojego gabinetu?

Jak cię widzą, tak cię piszą

Panie odwiedzające salony stylizacji paznokci liczą na piękny manicure, stworzony w komfortowych warunkach. Niekiedy obok zadbania o swoje paznokcie klientki decydują się na zakup własnego egzemplarza lakieru o wymarzonym odcieniu. Właśnie dlatego salon stylizacji paznokci obok podstawowego wyposażenia powinien posiadać także specjalną strefę zakupów. Jest więc szansa, że odpowiednio wyeksponowane produkty na specjalnych stojakach na lakiery wygenerują dodatkowe wpływy do kasy stylistki.

Ekspozycja lakierów do paznokci

Na rynku znaleźć można profesjonalne stojaki na lakiery dostępne w kilku wariantach. Najmniejsza z wersji posiada kilka krótkich półeczek i pomocna jest w czasie pracy stylistki- lakiery są wówczas uporządkowane. Co ciekawe, specjalne stojaki na lakiery z plexi wykorzystywane mogą być nie tylko w salonach kosmetycznych, lecz także w drogeriach.

Podłogowe stojaki na lakiery

Największe podłogowe stojaki na lakiery do paznokci kosztują nawet kilkaset złotych. Ich forma jest różna- od obrotowych stojaków, aż po stabilne standy. Półki przystosowane są do niewielkiego rozmiaru lakierów, prezentując je jako uporządkowane produkty na sprzedaż. Stojaki podłogowe często spotkać można także w drogeriach.

Naścienne stojaki na lakiery

Naścienny stojak na lakiery powinien być wybrany przez te stylistki, które szukają interesującej ozdoby do swojego salonu. Przezroczysta plexi doskonale komponuje się z intensywnymi odcieniami lakierów, a dodatkowo nie odznacza się znacząco na ścianie. Duża ilość półek pozwala na estetyczne zaprezentowanie produktów do sprzedaży lub do tworzenia stylizacji.