Produkcja standów plastikowych tylko pozornie wydaje się skomplikowana i trudna. W rzeczywistości cały proces jest bardzo szybki i jeśli tylko zostanie odpowiednio przygotowany, nie spotkają nas po drodze żadne trudności. Pierwszym etapem w produkcji standów jest ich zaprojektowanie. Do tego celu wykorzystuje się specjalne oprogramowanie komputerowe, pozwalające modelować przedmioty w trój wymiarze. Określane są w tym procesie wszystkie charakterystyczne rzeczy stojaka, takie jak rozmiar, wygląd, materiał. Następnym etapem będzie wykonanie form.

Aby standy plastikowe mogły zostać wyprodukowane w większej ilości, pierwsze należy wykonać prototyp. Będzie można wówczas sprawdzić, czy konkretny produkt nadaje się do wykorzystania. Czy jego wielkość jest odpowiednia, materiały prawidłowo dobrane i czy zachowuje on stabilność. Jeśli któraś z tych rzeczy nie będzie taka jak potrzeba, koniecznym okaże się ponowne zaprojektowanie standa.

 

Jeśli jednak stand będzie spełniać oczekiwania, nie pozostaje nic innego, jak tylko uruchomić seryjną produkcję. Do jej realizacji stosowane są stalowe formy, do których pod dużym ciśnieniem wtryskiwane jest tworzywo. Po chwili standy plastikowe są gotowe i można je bezpiecznie wyjąć z formy. Produkt jest wówczas gotowy do zapakowania i przekazania do klienta. Kontrola jakości podczas produkcji standów polega na tym, aby regularnie sprawdzać czy na wewnętrznych stronach form nie pojawiły się rysy, mogące spowodować widoczne uszkodzenia na standach.