Kiedy przychodzi pora aby zakupić do firmy stojaki obrotowe, zaczynamy się rozglądać za firmami, które dostarczą nam takie produkty. Okazuje się wówczas że wybór nie jest taki wielki, jak początkowo sądziliśmy.

Stojaki obrotowe są bardzo popularne, ale jeśli chcemy otrzymać je w jakichś rzadziej występujących modelach, pojawia się problem z dostępnością.

Do kogo zatem powinniśmy się zwrócić z tą sprawą? Hurtownie i producenci. Mamy możliwość kupna stojaków krajowych i zagranicznych.

Pod pojęciem zagraniczne stojaki obrotowe należy rozumieć te wyprodukowane na Dalekim Wschodzie. Czy są one gorsze od produktów polskich? To zależy. Nie wszystko co azjatyckie musi być niskiej jakości.

Jednak jeżeli kierujemy się wyłącznie ceną i zakupimy stojak w połowie ceny polskiego odpowiednika, nie można oczekiwać że będzie to produkt najwyższej jakości.

Jakie są newralgiczne elementy takich produktów, na które musimy zwrócić uwagę? Przede wszystkim łożyska. Wszystkie ruchome elementy stojaków będą pracować pod obciążeniem – wynikającym z umieszczonych na stojaku produktów.

Kupując zatem stojaki obrotowe pamiętajmy również o tym, że w przyszłości może zaistnieć konieczność wymiany łożyska na nowe.

Warto sprzedawcy lub producentowi zadać pytanie, czy udostępnia on klientom zestawy naprawcze do takich stojaków, a jeśli tak czy ich dostępność jest duża i w jakiej cenie można je nabyć. Pozwoli to szybko usunąć usterkę, jeśli miałaby się taka pojawić w przyszłości.