Stojaki na plakaty – do czego służą

Stojaki na plakaty są bardzo ciekawą, a zarazem elegancką formą prezentacji dużych wydruków reklamowych. Plakaty w dalszym ciągu pełnią bardzo ważną funkcję w reklamie i promocji dużych i małych firm. Wykorzystywane są zarówno w przestrzeni publicznej, jak i zamkniętych pomieszczeniach. Plakaty mogą nas informować o zbliżających się wydarzeniach, a także informować o istotnych rzeczach, związanych z życiem firmy lub funkcjonowaniem urzędu. Jest kilka metod na to, aby ciekawie i estetycznie takie plakaty prezentować, wykorzystując do tego celu nowoczesne rozwiązania ekspozycyjne. Jednymi z nich są stojaki na plakaty. To stabilne konstrukcje, wykonane najczęściej z wysokiej jakości aluminium albo stopów stali. Zaletą tego rozwiązania jest to, że stojak na plakaty pozwala na bardzo szybką i wygodną zmianę ekspozycji, bez konieczności czasochłonnego odklejania plakatów. Co więcej, stojaki na plakaty zapewniają możliwość jednoczesnego i dwustronnego prezentowania oferty, co znacząco zwiększa jej zasięg.

 

Stojaki na plakaty są wytrzymałem i stabilne, co zawdzięczają oczywiście projektowi, na podstawie którego zostały zbudowane. Jedną z najważniejszych części takiego stojaka jest to, że posiada na stałe przymocowaną podstawę. Zazwyczaj ma ona kształt prostokątny i jest masywna oraz ciężka, co decyduje o bezpieczeństwie całej konstrukcji. Stojaki na plakaty można zakupić w wielu modelach – jako pojedyncze konstrukcje na jedne plakat, jak również pozwalające na umieszczenie większej ilości wydruków.

 

W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, trzeba pamiętać że nie każdy z nich nadaje się do korzystania na świeżym powietrzu. Wilgoć w wielu przypadkach może być groźna dla zastosowanych w nich stopów stali i metalu, wywołując na nich korozję. Aby tego uniknąć, powinno wybierać się takie stojaki, które są malowane proszkowo na każdym elemencie. Daje to gwarancję ich solidnego i trwałego zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, co w niemal 100 procentach decyduje o tym, że stojak będzie nam służyć do prezentacji plakatów przez wiele długich lat.