Któż z nas nie lubi pizzy. Jest smaczna, aromatyczna, lekka i może być skomponowana z twoich ulubionych składników. Między innymi z tego powodu pizzerie na świecie cieszą się niesłabnącą popularnością. Pizza to pomysł na obiad lub kolację lub smaczna przekąskę pomiędzy posiłkami. Jeżeli jesteś tego świadom, być może myślałeś o tym, aby otworzyć własną pizzerię. Jeżeli zdecydowałeś się na taki krok, powinieneś pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – musisz zadbać o reklamę dla swojej firmy. Posiadanie strony internetowej, na której zaprezentujesz ofertę lokalu to jedno. Ale równie ważne jest docieranie do klientów w sposób fizyczny. Chęć na zjedzenie pizzy to zazwyczaj odruch, impuls. Musisz wykorzystać tę krótką chwilę u swoich klientów i być w zasięgu ich ręki. Najlepiej ze swoją ulotką, na której zaprezentowane jest całe menu z cenami i numer telefonu, pod którym pizza może być zamówiona. Jeśli udało ci się to osiągnąć, możesz mówić o sukcesie. Pomocne w tym wszystkim są stojaki na ulotki. Jak z nich korzystać i gdzie je rozstawić?

 

Gdzie na mieście instalować stojaki na ulotki

 

Stojak na ulotki może się pojawić w twojej firmie – czyli pizzerii, jak również za zgodą właścicieli terenu, możesz je umieścić w różnych punktach miasta. Ma to sens wtedy, jeśli celujesz w klienta, który będzie zamawiać i jeść pizzę w lokalu. Jest wiele powodów ku temu. Taki klient najczęściej zamawia do pizzy napój, na sprzedaży którego również zamawiasz. Czując ładne zapachy pizzy i widząc ładny wystrój lokalu, może chcieć zostać w nim dłużej i zamówi kolejne pozycje z menu. Zarabiasz zatem podwójnie. I na końcu klient płacąc, może zostawić obsłudze napiwek – tworzysz zatem kolejne miejsca pracy i wspierasz gospodarkę. Newralgicznymi miejscami w każdym mieście, w którym mogą się znaleźć stojaki na ulotki są dworce kolejowe, autobusowe i centra przesiadkowe z głównymi węzłami komunikacji miejskiej. W takich miejscach panuje bardzo duży ruch, a śpieszący się z pracy do domu ludzie często są głodni. Nie mając czasu na gotowanie obiadu w domu, szukają taniej i smacznej alternatywy – może nią być twoja pizza. Musisz tylko zadbać o to, aby ulotki były czytelne, ładnie zaprojektowane, a umieszczane na nich zdjęcia wzbudzały apetyt. Jeśli to uczynisz, to tylko jeden krok dzieli cię od przyjęcia telefonicznego zamówienia na pizzę od głodnego klienta.

 

Pozostałe miejsca, w których również mogą się znaleźć standy na ulotki na parki, zaprzyjaźnione puby czy miejsca na dużych osiedlach – np. na klatkach schodowych wieżowców. Pamiętaj jednak o tym, aby przed montażem stojaka uzyskać zgodę właściciela lub zarządcy obiektu.