Polski rynek to polskie markety, między innymi Dino, wśród zagranicznych nawet takich, jak LIDL, KAUFLAND, LeroyMerlin, Rossman, McDonalds, i portugalskiej rodziny Biedronka.

Dino wprowadziło na nowych horyzontach nowe produkty, ciekawe odchodzące od tych nam znanych. Rozbudowując swoją sieć podbiło rynek. Jak to poznaniacy, niewyklęci z poznańskiego z odpowiednio dobrym zagospodarowaniem prą w zaparte i stawiają swoje markety w całej Polsce.

Stawiają je niemniej szybko jak Lidl, Rossman, czy też inne markety zagraniczne. Produkty dostarczone na półki sklepowe pakowane są właśnie w palety zabezpieczone foliami powstałymi z jumbo. Oprócz „Dino”, mamy jeszcze sieć sklepów „Groszek, która również rozwija swoje skrzydła na wschodniej części kraju, i posiada typowe dla Polaków w przystępnych cenach produkty.

Nie ma tej typowej zagranicznej marki, która wypycha polskie firmy z rynku. Jednak nie podbiła ona zachodniej strony polski w porównaniu do sklepów „ABC” i „Żabki”. Folia jumbo pakuje produkty i pozwala bezpiecznie dowieść z hurtowni do marketów. Jak wiadomo sieci zaopatrują się w towar w różnych hurtowniach, które dostarczają towar na paletach, zabezpieczonych określonym rodzajem folii stretch. Dowieziony cało towar, niezniszczony pozwala zminimalizować szkody, które ponosi sam właściciel sklepu, który sobie np. dowozi towar.

Podsumowując, folia jumbo to materiał najlepszy do zabezpieczenia towaru przed zniszczeniem. Jak wiadomo zniszczony produkt nie zawsze zostaje zaakceptowany przez klienta, pomimo jego dobrej zawartości. Folia ta pozwala zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem, co zmniejsza koszty firmy w jej całej działalności.